Anasayfa > Basında Bicom & E-Bültenler > Ocak 2011 E-Bülten
Bicom E•Bülten Ocak / 2011

serdaryMerhaba Değerli İş Ortaklarımız,

Yeni yıla gireceğimiz bu günlerde sizlere, 2011 in ilk bülteni ile ulaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Kodak doküman tarayıcılarımız ve ilgili yazılım çözümlerimiz toplamında hizmet ve donanım rakamları olarak 2010 yılını, beklentilerin üzerinde performansla tamamlıyoruz. İşortaklarımızın yıllardır süre gelen bilgi ve tecrübesi ile son kullanıcılara sunduğumuz 2010 yılının yüksek katma değerli projelerini ve Kodak dünyasından ilginizi çekebilecek gelişmeleri bültenimizin devamında okuyabilirsiniz.

Sevgi ve saygılarımızla, 

Serdar Yücel
Türkiye Kanal Müdürü

Bu sayıda:

İ M K A DOKÜMANTASYON HİZMETLERİ
T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU...
Kodak İş Çözümlerinde ‘’En iyi Kanal Tedarikçisi’’
Samsun Valiliği ve Bağlı Birimlerde e-içişleri Projesi
Kodak Tarayıcılar şimdi turbo hızında! i1200 ve i1300 Plus …
Yeni KODAK Scan Station 500

•İ M K A DOKÜMANTASYON HİZMETLERİ

İMKA tarafından yürütülen BAYS 99 Projesi ile bir ilke imza atılarak; 99 günde Başakşehir Belediyesi kurum arşivi fiziksel olarak düzenlenerek, elektronik ortama aktarılıyor. Hizmette İMKA özverisi; teknolojide Kodak kalitesi ile yürütülen projede yaklaşık 150.000 dosyanın fiziksel olarak düzenlenmesi ve 1.500.000 adet dokümanın elektronik ortama aktarılması öngörülüyor.
Belediyelerde model proje olma yolunda ilerleyen BAYS 99 girişiminde işortağımız İMKA ya başarılar diliyor, güçlü referansından dolayı teşekkür ediyoruz.

Back to top


•T.C. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU Kodak ı TERCİH ETTİ..


Türkiye Genelinde Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri ve Merkez Birimlerinde Kodak i 1220 pluslar konumlandırıldı.2010 yılının son aylarında gerçekleşen projeyi Ankara da Kodak’ı başarıyla temsil eden işortağımız Limeks Ofis Ürünleri Bilgisayar İletişim kazandı. Türkiye genelini ilgilendiren bu projede Kodak i 1220 plus lar , Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri ve Merkez Birimlerinde tarama ve arşivlemeye yönelik ihtiyaçları karşılamak üzere yerini aldı. Projenin teknik ve lojistik altyapısına yaklaşık 3 ay süren bir dönemde hazırlık yapan deneyimli işortağımız Limeks’e; gösterdiği özveriden ve desteğinden dolayı Bicom olarak teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Back to top


Kodak İş Çözümlerinde ‘’En iyi Kanal Tedarikçisi’’


Katma Değerli Satıcılar endüstrisinin en yüksek performans gösteren tedarikçilerini seçen Business Solutions Dergisi Aralık 2010 sayısında Kodak ı ‘’Yılın En iyi Kanal Tedarikçisi’’ olarak ödüllendirdi. Yüksek performans kriterleri içerisinde Business Solutions tedarikçilerin en aktif kanallarından ulaştığı kaydadeğer hizmet datalarını ve mükemmellik düzeyinde olması gereken bayi – tedarikçi ilişkilerini sorguluyor. Ödüle konu olan yıllık program kanal ilişkilerinde güvenirlik ve kreditebilite anlamında aynı zamanda sayısal bir endüstri standardı yarattı.Katma Değerli Satıcılar segmentindeki geniş iş yelpazesine bakıldığında Kodak hem kurumsal içerik yönetimi (ECM) Donanımı ve hem de ECM Yazılımı kategorilerindeki farkı ile öne çıkıyor.


Back to top


Samsun Valiliği ve Bağlı Birimlerde e-içişleri Projesi


İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığınca yürütülen Samsun Valiliği ve Bağlı Birimleri (İl Özel İdare ve Kaymakamlıklarda) e-içişleri projesi, belli noktalarda konumlandırılan 60 adet Kodak i 40 model doküman tarayıcının desteğinde devam etmektedir.


e-dönüşüm süreci içerisinde 2010 yılı başlatılan kağıt kullanımını en aza indirmeyi amaçlayan dijitallaşme uygulamaları hız kazanıyor. Taranan dokümanların sadece e-posta yoluyla dağıtımı yapılıyor, ancak zorunlu hallerde Bilgisayar destekli fax ile gönderimi sözkonusu oluyor. Uygulamanın zaman , tüketim malzemesi ve işçilik anlamında ciddi maliyet kazançları sağladığı bir gerçek.


e-imza e-dönüşüm sürecinde ayrıca, İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığınca yürütülen Samsun Valiliği ve Bağlı Birimleri e-içişleri projesi kapsamında 2010 yılı Ocak ayından bu tarafa kurumun imza yetkilileri tarafından kullanılmak üzere e-imza tahsisleri yapılmış olup,e-imza hayata geçirilmiştir.

Back to top


•Kodak Tarayıcılar şimdi turbo hızında! i1200 ve i1300 Plus

İyi ürünler daha iyi olabilir mi ??i12001300

Cevap Evet: KODAK i1200 ve i1300 Plus Serileri olabilir..

Çok yakında büyük bir Artı ile kullanıcıların hizmetinde..

Büyük Artı
+Departmental ve işgrubu tarama için geliştirilmiş tarama verimliliği
+ KODAK i1200 Plus Serisi Tarayıcılar şimdi 50% daha hızlı.. Örneğin: dakikada 45 sayfa tarama / dakikada 30 sayfa olan mevcut tarama hızı ile (siyah & beyaz, 200 dpi).
+ Aynı zamanda KODAK i1300 Plus Serisi Tarayıcılar için renkli taramada 200 dpi da dakikada 40 ppm hızı.. - 33% artış

Akıllı Dokunuş
Smart Touch özelliği elinizdeki iş için doğru tarama ayarlamalarını ve uygulamalarını tek bir tuş dokunuşu ile organize ediyor , dokümanlarınızı:
• Microsoft SharePoint a
• Dosya ve arşive
• E-mail e
• Printer lara
• TIFF, JPEG, RTF, BMP, PDF ve aranabilir PDF gibi diğer masaüstü uygulamalarına tarayın...

Arttırılmış Günlük Kapasite (Duty Cycles)
The i1200 ve i1300 Plus Scannerlar yeni anons edilen arttırılmış günlük kapasiteden de nasibini alıyor.. KODAK i1200 Plus Serisi Scannerlar için ortalama 3,000 syf. .. KODAK i1300 Plus Serisi Scannerlar için ortalama 5,000 syf.

Sipariş Bilgisi
Fiyatlar ve katalog numaraları aynı, değişmeyecek.!

KODAK i1200 ve i1300 Serisi Scannerların PLUS a Upgrade edilmesi
+ Kodak yeni "Plus" firmware ini ücretsiz download ederek mevcut i 1200 ve i1300 Serisi Scanner kullanıcılarına önemli bir hizmet verecek..

Back to top


•Yeni KODAK Scan Station 500 demo


ss500

Network e tarama yapabilen, sesli mesajları algılayabilen ve daha birçok inanılmaz özelliklere sahip bu yeni Kodak tarayıcımızı müşterilerinizde demo yapmak için Bicom desteği ile isteyebilirsiniz..Back to top


Copyright © Bicom